18 maja 2013 r. w Hali Sportowej w Łącku odbył się turniej sportowy „Liga Mistrzów w Tenisie Stołowym, Łąck 2013”. Organizator - Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego zaprosił do współpracy: Komendę Miejską Policji w Płocku, Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, Miejsko-Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nadwiślanin” Płock i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie.

W turnieju zagrali sportowcy z powiatów: gostynińskiego, płockiego, sochaczewskiego i włocławskiego – samorządowcy, pracownicy i przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych, dyrektorzy, kierownicy organizacji i instytucji oraz służby mundurowe. Każdą drużynę mogły reprezentować 3 osoby: 2 w turnieju drużynowym i 1 w turniej VIP.

Atrakcjami towarzyszącymi były konkursy dla najmłodszych kibiców przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Płocku z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pokaz capoeira w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego - Grupo Magia z Płocka.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 21 drużyn, którym sędziował sędzia Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, Grzegorz Bor i Jerzy Lipczyński z „Nadwiślanina” Płock. Sędziami stolikowymi byli sędziowie z „Nadwiślanina” i Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie.

W turnieju drużynowym zwyciężyła Międzyzakładowa Komisja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Płocku, którą reprezentowali: Jarosław Politowski i Jerzy Lipczyński. Drugą pozycję zajęła drużyna Miasta i Gminy Gąbin w składzie: Michał Buła i Rafał Kiełbasa. Trzecią pozycję dla Gminy Choceń wywalczyli Mirosław Szatkowski i Henryk Wiśniewski.

Najlepszym VIP-em „Ligi Mistrzów…” został mł. insp. Jarosław Hofman, Komendant Powiatowy Policji w Mławie reprezentujący Komendę Miejską Policji w Płocku. Drugie miejsce w turnieju VIP zajął Radosław Matlewski z Międzyzakładowej Komisji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Płocku. Brązem uhonorowano Grzegorza Safianowskiego ze Starostwa Powiatowego we Włocławku.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Płockiego. Sponsorami byli także: Zakład Przetwórstwa Mięsa „DUBIMEX” Sp. j. Zygmunt Dubielak, WORD w Płocku i Poseł na Sejm RP, Piotr Zgorzelski. 

⇒ galeria
« powrót |  Do góry

Wydarzenia


Polecamy
Copyright by Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego    |    Wykonanie: Plocman

Strona powstała w ramach projektu pn.
"Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gmin Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego"
współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.